jackfishing.pl
sklep@jackfishing.pl
664 083 076
Strona główna1 » Abu Garcia

Producenci

Abu Garcia

Abu Garcia

Historia marki Abu sięga 1921 roku. Wiąże się ona z otwarciem pierwszej fabryki w Szwecji. Do dnia dzisiejszego serie takie jak Ambasadeur, Cardinal, Record i Revo są synonimem niezawodności. W aktualnej ofercie Abu Garcia warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości wędki spinningowe i castingowe, multiplikatory oraz kołowrotki stałoszpulowe.
 

Wiodąca firma zajmująca się dystrybucją i produkcją sportów outdoorowych Garcia Corporation (1947–1978) była największą firmą sprzętu wędkarskiego swoich czasów, wcześniej znaną pod wcześniejszą nazwą Charles Garcia & Company New York City . Garcia Corporation rozpoczęła import i marketing wielu rolek ABU w latach pięćdziesiątych, w tym słynnych rolek Ambassadeur .

Garcia był już zaangażowany w import, marketing i dystrybucję kołowrotka Mitchell 300 z Francji od 1947 r. Firma Garcia Tackle Company w latach 1979–1980 była krótkotrwałą spółką między ABU i Mitchell SA we Francji, aw 1980 r. ABU AB przejęła Garcia Tackle Company z siedzibą w New Jersey i zmieniła nazwę na Abu Garcia.

Mitchell SA poszedł własną drogą, ale obie marki połączyły się ponownie pod szyldem Pure Fishing, ale ponownie zostały sprzedane Jarden Corporation w kwietniu 2007 r. W grudniu 2015 r. Newell Rubbermaid przejął Jarden Corporation. [2] W 2018 r. Newell sprzedał Pure Fishing Sycamore Partners .

 


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje